Важливо UA

«Представники церкви на «Мерседесах» — я не бачу в цьому нічого поганого»: український патріот та олігарх, Новинський

Олігарх вважає себе українським патріотом і не радить обговорювати автопарк єпископів.

Уперше за кілька років нардеп і мільярдер Вадим Новинський спробував запалити камін у себе в офісі, але тільки задимів приміщення та жартома звинуватив журналістів «1+1» у диверсії. Політик показав гостям дві вишиванки та заявив, що є українським патріотом, ідеться в сюжеті ТСН.19:30.

«Друзі подарували. Цю вишиванку мені подарував Олександр Янукович на день народження у 2011 або 2012 році. Свято вишиванки – я її вдягаю і ходжу по офісу», — розповів він. На уточнення, чому син утікача обрав саме такий подарунок, нардеп знизав плечима та сказав, що не знає. «Востаннє я спілкувався з Віктором Януковичем 21 лютого. У нас були добрі, хороші стосунки з Віктором Януковичем, його старшим сином і молодшим сином, царство небесне. Я ніколи цього не приховував і не приховую», — додав він.

Він регулярно їздить в Росію, але провину за війну покладає на політиків обох країн. Любить українську горілку, але співає російських пісень. Називає себе патріотом і навіть вдягає вишиванку на свята. Але подарував йому її Олександр Янукович.

Таких стосунків у Новинського немає з діючим президентом. «Справа не в лояльності президента Порошенка до мене. У мене з ним досить складні стосунки. Копали все абсолютно, і нічого не змогли знайти. Коли Порошенко став президентом, було три заходи, аби позбавити мене громадянства», — спростував він чутки про нібито домовленості з Банковою щодо безпеки. Активного спілкування з Порошенком, за словами політика, в нього немає. «Востаннє говорив по телефону влітку минулого року. Я його бачу по телевізору або на економічному форумі в Давосі», — розповів він.

Більше уваги депутат приділив церковним питанням – зокрема, підтвердив, що дарує представникам духовенства автомобілі, котрі не вважає елітними. «А що таке елітні автомобілі? Автомобілі займають останнє місце. І не треба звертати уваги на те, на якому автомобілі пересувається той чи інший архієрей. Я подарував автомобіль. Я кажу: навіть не думай його комусь продати. Якщо тобі треба пожертвувати на якісь інші цілі – будь ласка, ми ще принесемо, дамо грошей на це», — розповів Новинський. І додав, що розкоші в цьому не вбачає. «Дороги в Україні залишають бажати кращого. На «Бентлі» я не бачив жодного представника церкви. Ні на «Бентлі», ні на «Ролс-Ройсі». На «Мерседесах» бачив. Я не бачу в цьому нічого поганого», — зауважив депутат.

У відповідь на зауваження про різке ставлення до УПЦ Київського патріархату Новинський сказав, що не визнає такої церкви. «Такої церкви не існує. Це не церква, це політична організація. Філарет – це ж політик, він же не духовна людина. Патріарх Кирил – це в першу чергу духовна фігура, це глава церкви. А Філарет не визнаний ніким, це розкольник», — вважає політик. Водночас Новинський заперечив, що виступає проти єдиної православної церкви в Україні – на його думку, вона вже є. «Я не проти єдиної помісної церкви. У нас є помісна церква. Вона не Московського патріархату, вона Українська православна церква», — пояснив він.

Себе Новинський вважає патріотом, а в поїздках до Москви не бачить нічого поганого, як і в намаганні зберегти з РФ дружні відносини, попри війну. «Я є українським патріотом. Прості українці все це розуміють. Винуваті політики – і українські, і російські», — висунув він своє пояснення відповідальних за конфлікт.

Відповідаючи на питання про близьке коло спілкування Новинський назвав кілька прізвищ. «Мій близький друг і партнер – Рінат Ахметов. Василь Хмельницький, до якого я ставлюся з глибокою повагою. З Борисом Колєсніковим дуже добрі, дружні стосунки», — зізнався він. А на запитання, чи п’ють разом вино, відповів, що віддає перевагу іншим напоям. «П’ємо щось міцніше. Я люблю горілку пити», — заявив політик. І ухилився він відповіді на питання, чи напивався до стану сп’яніння: «Були різні випадки». Водночас Новинський зізнався, що любить співати, але не робитиме цього на публіці. «Я співаю тільки своїй дружині, більше нікому», — пояснив він.

Джерело

Добавить комментарий

НЕДАВНИЕ