«Путін добився свого?»: «Північний потік-2» розділив Євросоюз

На сьогодні газопровід «Північний потік-2» розділив Євросоюз, через що став величезною загрозою для європейської спільноти. Про це на Безпековому форумі-2018 у Львові заявила Река Cмеркені, віце-президент впливової організації зі США CEPA, пише 24 канал

Енергетичні рішення Росії були болісними і успішними в тому плані, що посіяли розбрат і невпевненість серед європейців. Більше того, цей проект може повністю поставити Європу у політичну залежність від Росії, – застерегла Cмеркені.

Вона також розповіла, що зараз говорять про те, що у Європі триває занепад розробок газових родовищ і водночас збільшується споживання природного газу. Проте, за словами віце-президента СЕРА, навіть це не може виправдати реалізацію проекту «Північний потік-2».

Бо безпека важливіша за певні економічні вигоди. Тому ми не хочемо, щоб цей проект реалізовувався, бо Росія використовує поставки газу, щоб впливати на Європу, – наголосила Cмеркені.

Нагадаємо Німеччина, Фінляндія та Швеція видали усі дозволи на будівництво та експлуатацію газопроводу «Північний потік-2». Проти будівництва газопроводу виступили Польща, країни Балтії, Україна, Молдова, США та Данія.

Поява цього газопроводу збільшить залежність ЄС від російського «Газпрому», який вже постачає близько третини обсягів газу в ЄС. Україна після запуску «Північного потоку-2» втратить не лише дохід від транзиту блакитного палива, але й геополітичний важіль впливу.

Share

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *