Росія може попрощатися з Курильськими островами не із-за Японії… а кровного ворога — США

На Курильські острови і Південний Сахалін, що входять до складу РФ, можуть законно претендувати США і 47 інших країн, якщо Японія визнає суверенітет Росії над ними.

Старший науковий співробітник Інституту Далекого Сходу РАН Віктор Кузьменко стверджує, що США і 47 інших країн можуть претендувати на Курильські острови і Південний Сахалін, передає “Діалог.UA”.

Фактично немає документа або договору, за яким контроль цих територій був би офіційно визнаний за СРСР. “Сьогоднішня Росія як держава-продовжувач СРСР володіє ними не де-юре, а на історичних підставах, тому що ніхто інший не пред’явив своїх претензій”, – зазначає історик. Свої слова він підтверджує положеннями Сан-Франциського мирного договору 1951 року. Згідно з документом, Токіо відмовився від претензій на Південний Сахалін і Курильські острови не на користь СРСР, а взагалі.

Тобто за умовами договору, якщо Японія домовиться про мир з іншою країною і дасть їй якісь території, то вона зобов’язана буде дати ці ж землі іншим підписантам. Отже, СРСР свого часу не підписував Сан-Францисский договір, тобто до Росії, як правонаступниці СРСР буде застосовано це положення. В разі підписання мирного договору з Японією. Таким чином, після визнання суверенітету над цими землями всі країни-підписанти, включаючи США, отримають право вимагати передачу собі і Курильських островів, і Південного Сахаліну.

Джерело

Share

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *