Важливо UA

Росія втратить ще одного союзника»: Білоруський лідер поклав відповідальність за це на Кремль Більше

Росія може втратити в особі Білорусі єдиного союзника на європейському напрямку. Про це заявив президент Білорусі Олександр Лукашенко на урядовій нараді в Мінську.

За його словами, такими наслідками загрожують дії Москви в економічній частині стосунків двох держав – зокрема, йдеться про відсутність домовленостей щодо компенсації за податковий маневр в нафтовій сфері. «Не треба вважати, що це катастрофа. Якщо обере керівництво Росії такий шлях руху і втрату єдиного союзника на західному напрямку, це їх вибір. Ми ж їх змусити не можемо», — зауважив Лукашенко.

Мінськ обурений, адже газ білоруси вже отримують вдвічі дорожче, ніж російські споживачі, і втрати через це складуть 10 мільярдів доларів за 5 років. Москва на поступки не йде. В обмін на привабливі цінники росіяни пропонують Білорусі те, що вони називають «глибокою інтеграцією». 

При цьому він знову закликав уряд «не перебільшувати проблем, пов’язаних із втратами білоруського бюджету» та наголосив на потребі » шукати інші надійні джерела, які компенсують ці негативні моменти». За словами Лукашенка, неприпустимо перекладати ці проблеми на населення, бо «заробити додаткові 400 мільйонів доларів для Білорусі не проблема». «За паритетом купівельної спроможності, як зараз прийнято вважати, ВВП Білорусі – під 80 мільярдів доларів. Що тут за проблема? Немає такої», — переконаний президент цієї країни.

Як повідомлялося, перед цим Лукашенко

«Про об’єднання не йдеться». Лукашенко прокоментував чутки про злиття Білорусі з Росією
назвав розмови щодо майбутнього приєднання Білорусі до Росії такими, що не відповідають дійсності і є «притягнутими за вуха». Білоруський лідер нагадав, що колись Росія відмовилася створити союзну державу зі спільною конституцією, валютою тощо. Він додав, що союз може базуватися тільки на рівних правах.

Джерело

Добавить комментарий