Важливо UA

«Спочатку били троє, а потім приєдналася поліція»: побили 81-річного творця «Мрії»

У Києві 2 січня п’ятеро осіб, в тому числі поліцейські, побили авіаконструктора заводу «Антонов» 81-річного Віктора Ковальського. Чоловіка запідозрили в тому, що він нібито валютний шахрай, який обдурив одного з нападників.

Ковальський 47 років працює авіаконструктором. Він – один із творців Ан-74 і знаменитої «Мрії». Того вечора він повертався з роботи і виходив із метро Шулявська. Портфель з кресленнями ще був цілий, а ручка невідірвана. Аж раптом підбіг чоловік і вхопив за руку. «Він каже: «Прикурити». Я кажу: «Я не палю». Запальнички немає – відпусти. Тут же, як я сказав відпусти, хотів вирватися, на мене посипалися удари ззаду і по голові», – розповів конструктор.

Спочатку 81-річного чоловіка били троє, а потім до них приєдналися поліцейські. Свідки і номер патрульної машини запам’ятали – 4435. На постраждалого наділи наручники і потягли в поліційне авто. Тільки коли порвали його портфель і поглянули, що там, зрозуміли: схопили не того. Тоді й розкрилися мотиви нападу.

Свідки розповідають: на авіаконструктора вказав невідомий у червоній куртці. Він же привів з собою приятелів і поліцію, які запідозрили, що потерпілий – валютний шахрай. «Цей у червоній куртці нібито десь міняв якісь долари. Начебто його кинули на 10 тисяч доларів. Показали на мене. Але це вже потім з’ясувалося. Я про це не знав», – додав Ковальський.

Авіаконструктор дістав струс мозку, йому ушкодили зуб і спину. Сусід, який прибіг на допомогу, каже: швидку викликали перехожі, бо поліція травми ігнорувала. Родичі побитого розповідають: на місце виїхали навіть слідчі з Солом’янського району Києва, але до останнього трималися версії, що Віктор Ковальський – валютний шахрай. «Коли батько сидів в поліцейській машині, він говорить, що робити: зараз його відвеземо в слідчий ізолятор і будемо його катувати, вибивати з нього правду», – зазначила донька потерпілого Вікторія Ковальська.

Журналісти безуспішно намагалися отримати коментарі від чоловіка в червоній куртці і патрульної поліції. У Солом’янському райуправлінні послалися на те, що інцидент трапився без їх присутності, а у патрульних – інше начальство. Потерпілий написав заяву в правоохоронні органи. За фактом події відкрито кримінальне провадження.

Як повідомлялося, у Львові поліцейський на «євроблясі» збив на смерть жінку та втік з місця ДТП. Дещо раніше на Полтавщині четверо п’яних поліцейських побили перехожого та відібрали у нього гроші.

Джерело

Добавить комментарий

НЕДАВНИЕ