Важливо UA

Унікальна розробка українських конструкторів підкорює НАСА

Музей космонавтики ім. С. П. Корольова в Житомирі скоро може поповнитися моделлю нової ракети, розробленої українськими спеціалістами. Вона є унікальною.

У 2019 році спільна україно-американська компанія Firefly Aerospace збирається випускати 8 ракет власної розробки на рік. Про це повідомив її власник – американець українського походження Макс Поляков. Запуск першої ракети заплановано на поточний рік.

Ракетоносій Alpha, розроблений в Україні та США, є унікальним у класі носіїв для виводу малих супутників – найбільш затребуваної категорії у світі. Завдяки тому, що в якості палива використовується метан, цей легкий ракетоносій буде найдешевшим у своєму класі (вартість запуску близько 8 млн доларів), до того ж він багаторазового використання.

У планах компанії комерційні запуск носіїв Alpha двічі на місяць, розробка більш потужних Beta, яка має кращі характеристики, ніж знаменитий український «Циклон», й може досягати Місяця. Через це компанію включено до Місячної програми NASA.

Значна частина роботи відбувається в дослідницькому центрі компанії в м. Дніпрі. Це унікальний випадок, коли адміністрація США дозволила співробітництво в космічній галузі з компанією, що знаходиться в іншій (Україна) країні.

«Був досить довгий діалог із Вашингтоном, з Держдепом. Вони зрозуміли нашу ситуацію. Нам дали ліцензію для TAA – Technical Assistance Agreement – це ліцензія в рамках ITAR для співпраці між двома країнами. Ми – перша приватна компанія, яка це отримала», – підкреслив Макс Поляков.

Наразі офіс компанії знаходиться в Україні, тут працюють 160 спеціалістів: на експериментальному заводі – 120, у конструкторському бюро – 40. Робота українського R & D (дослідження та розробки) складається з трьох частин: конструкторське бюро, лабораторія і експериментальне виробництво.

У Firefly в Остіні (Техас, США) працює 180 осіб. У Флориді планують побудувати завод, який вироблятиме розроблені українськими конструкторами ракетоносії.

Джерело

Добавить комментарий

НЕДАВНИЕ